Ciekawostki, Sprzątanie w domu

DIY – proste sposoby na oryginalne gadżety

23 marca 2017

Jak upiększyć dom za pomocą rzeczy, które zwykle wyrzucamy i które na pierwszy rzut oka wydają się niepotrzebne? Pokażemy wam kilka przykładowych rozwiązań, w jaki sposób wykorzystać potencjał zwykłych przedmiotów, tak by były nie tylko funkcjonalne, ale też prezentowały się jako ozdoba pomieszczenia.

Wazoniki o geometrycznych kształtach

Kto by pomyślał, że aluminiowe puszki po napojach mogą być nowoczesnymi, geometrycznymi wazonikami na kwiaty? Puszki w różnych rozmiarach stworzą niesamowity komplet i będą doskonałym dodatkiem dla kwiatowych dekoracji. Gnieciemy i wyginamy je delikatnie w zależności od naszego upodobania. Następnie malujemy je farbą olejną dla uzyskania efektu ciężkości. Po wyschnięciu farby, w wazoniki wkładamy pojedyncze, drobne kwiatki. Efekt świeżości gwarantowany!

DIY – proste sposoby na oryginalne gadżety

Organizer na kable

W domach mamy coraz więcej kabli do różnego rodzaju sprzętu. Zwykle kładziemy je w różnych miejscach, a one i tak plączą się w supeł. Raz na zawsze powinniśmy skończyć z irytującym szukaniem i rozplątywaniem kabelków. Najlepiej zrobić funkcjonalny i designerski organizer. Potrzebny nam będzie karton o wielkości dopasowanej do naszych potrzeb (np. po butach), kartoniki do zrobienia przegródek lub rolki po papierze toaletowym. Cztery prostokątne elementy wycięte z kartoniku nacinamy w dwóch miejscach, tak aby nachodziły na siebie– po złożeniu utworzy się nam kształt planszy do gry w „kółko i krzyżyk”, czyli 9 przegródek. Oczywiście wymiary ścianek dopasowujemy wcześniej do naszego kartonu, który stanie się organizerem. Ewentualnie przegródki możemy zrobić ze sklejonych ze sobą rolek po papierze toaletowym. Należy je tylko przyciąć na wysokość pudełka.

Przed nami najprzyjemniejsza część – zdobienie. Tutaj możemy zaszaleć!

Podajemy dwie propozycje:

– obklejamy elementy kolorowymi gazetami na wzór kolażu,

– malujemy sprayem lub stopniowo pokrywamy farbą, używając przy tym suszarki, która będzie rozwiewać plamy farby, tworząc hipnotyzujące wzory.

Gdy wszystko wyschnie, czas na przymocowanie klejem przegródek i rolek w środku.

DIY – proste sposoby na oryginalne gadżety

Zawieszka na telefon

Podczas ładowania, zwykle z powodu krótkiego kabla, telefon często upada lub jesteśmy zmuszeni kłaść go na podłodze. Poręczne i wygodne rozwiązanie jest proste. Aby stworzyć zawieszkę, w której nasz telefon będzie spokojnie się ładował, wystarczy odpowiednio wyciąć butelkę po płynie do kąpieli lub szamponie. Odcinamy najpierw górę butelki, następnie z przodu obcinamy ją do połowy, a z tyłu robimy kształt łuku. Najważniejszym elementem jest wykonanie rączki – na wspomnianym wcześniej łuku należy zrobić otwór, który będzie większy niż ładowarka. Tak wykonany „koszyk” ozdabiamy jak chcemy, aby zakryć kolory butelki. Gotową zawieszkę umieszczamy między gniazdkiem a wpiętą w nie ładowarką. Telefon możemy ładować w bezpiecznym i modnym  uchwycie.

Na pozór niepotrzebne przedmioty można przemienić w niepowtarzalną i jednocześnie użyteczną rzecz. Recykling jest wciąż w modzie, a wykonane własnoręcznie gadżety będą miały dodatkowo atut wyjątkowości. Mamy nadzieję, że nasz wpis pomoże Wam znaleźć inspirację do stworzenia gadżetów, które ułatwią utrzymanie porządku. Koniecznie podzielcie się swoimi pomysłami!

DIY – proste sposoby na oryginalne gadżety

 

Zdjęcia pochodzą z portalu Zszywka.pl, gdzie można znaleźć wiele domowych inspiracji.

Źródło zdjęć:

http://zszywka.pl/p/puszka-jako-wazon-13008797.html

http://zszywka.pl/p/organizer-na-kable-14123065.html

http://zszywka.pl/p/za-krotki-kabel-od-ladowarki-nie-ma-5172946.html

DIY – proste sposoby na oryginalne gadżety

Jak upiększyć dom za pomocą rzeczy, które zwykle wyrzucamy i które na pierwszy rzut oka wydają się niepotrzebne? Pokażemy…

Pozamiatane.pl
DIY – proste sposoby na oryginalne gadżety