Jak sprzątać - praktyczne porady, Sprzątanie w domu

Jak umyć prysznic?

20 listopada 2016

Według naukowców, prysznic jest miejscem, gdzie spędzamy pół roku w ciągu swojego życia, dlatego warto zadbać o jego czystość. Przed rozpoczęciem sprzątania radzimy założyć gumowe rękawiczki, ponieważ płyny do czyszczenia często zawierają środki chemiczne, które nie powinny mieć długiego kontaktu z naszą skórą.

Zaczynamy od spryskania kafelków płynem do czyszczenia łazienek, który będzie miał właściwości bakteriobójcze i rozpuści osady z mydła. Zostawiamy go na kilka minut, a następnie szorujemy kafelki gąbką.

To samo możemy zrobić z drzwiami kabiny prysznicowej, lecz w tym celu lepsze będzie użycie mieszanki wody i octu w stosunku 1:1. Gdy po takim czyszczeniu na drzwiach nadal będą smugi, możemy przetrzeć je nierozcieńczonym octem za pomocą suchego ręcznika papierowego.

Brodzik myjemy już po wyczyszczeniu kabiny,  żeby móc stanąć w suchym miejscu w trakcie sprzątania. Wykonujemy te same czynności, co w przypadku czyszczenia kafelków. W miejscu odpływu może pojawić się kamień, który warto spryskać płynem i zostawić na kilka minut, a następnie przetrzeć twardszą stroną gąbki.  

Nie możemy też zapomnieć o samej słuchawce prysznica, na której również może osadzić się kamień, który należy usunąć tak samo, jak w przypadku odpływu w brodziku.

Jak umyć prysznic?

Słuchawkę prysznicową możesz namoczyć w roztworze z octu. To szybki sposób na pozbycie się wszystkich osadów!

Po skończonym szorowaniu, cały prysznic należy spłukać ciepłą wodą, żeby usunąć resztki środków czystości.

Gdy pod prysznicem pojawi się grzyb lub pleśń, należy spryskać to miejsce specjalnym  środkiem przeciwgrzybicznym i przeciwpleśniowym, zawierającym chlor. W tym celu możemy też użyć sody, którą należy wyszorować zapleśniałe miejsce, a następnie polać je wodą utlenioną i zostawić do wyschnięcia w celu dezynfekcji.

Aby uniknąć zacieków na przyszłość, po każdym prysznicu warto wytrzeć drzwiczki kabiny do sucha, tak aby wysychające kropelki wody i mydła nie zostawiały śladów.

Jak umyć prysznic?

Według naukowców, prysznic jest miejscem, gdzie spędzamy pół roku w ciągu swojego życia, dlatego warto zadbać o jego czystość. Przed…

Pozamiatane.pl
Jak umyć prysznic?