Jak sprzątać - praktyczne porady, Sprzątanie w domu

Jak uratować przypalone żelazko?

21 października 2016

Prasowanie to jedna z najbardziej nielubianych czynności domowych. A staje się znienawidzoną, kiedy przypalimy ulubioną bluzkę czy sukienkę. Podwójna strata – zniszczone ubranie i zabrudzona stopa żelazka. O ile części garderoby zwykle nie da się już uratować, o tyle w przypadku urządzenia można spróbować przywrócić je do stanu używalności, sięgając po domowe sposoby.

Dostosuj sposób czyszczenia do rodzaju żelazka.

Naszym sprzymierzeńcem w walce z zabrudzeniami może być ocet. Lekko nagrzane żelazko należy energicznie przetrzeć szmatką, mocno nim nasączoną. Jeśli to za mało, do octu można dodać sodę oczyszczoną, sypiąc niewielką jej ilość na mokrą ściereczkę.

Podczas czyszczenia zawsze odłącz urządzenie od prądu.

Ocet można także zmieszać z solą w proporcjach 1:1. Taką mieszankę należy podgrzać. Gdy już będzie lekko wrzeć, moczymy w niej szmatkę i przecieramy żelazko. Po takim zabiegu, taflę urządzenia należy przetrzeć wodą destylowaną.

Sól można wykorzystać także inaczej. Wystarczy na lekko wilgotną szmatkę albo, gdy przypalenie jest już zaschnięte, na papier lub gazetę, wysypać sól, a następnie prasować ją, aż osad zniknie.

Pamiętaj, aby nie stosować soli na teflonowych stopach żelazka!

Zawsze sprawdź w instrukcji, co radzi, a czego zabrania producent.

Jak uratować przypalone żelazko?

Prasowanie to jedna z najbardziej nielubianych czynności domowych. A staje się znienawidzoną, kiedy przypalimy ulubioną bluzkę czy sukienkę. Podwójna…

Pozamiatane.pl
Jak uratować przypalone żelazko?