Sprzątanie w domu

Czy warto zatrudnić osobę sprzątającą?

11 lipca 2016

Czas to najcenniejsze co mamy, warto więc spożytkować go w odpowiedni sposób, na przykład spędzać go z rodziną, przyjaciółmi czy po prostu przeznaczyć go na odpoczynek i relaks w domowym zaciszu. Jeśli zdecydujemy się na to ostatnie, pamiętajmy, aby nasze gniazdko było ładnie urządzone i pachniało czystością. Wtedy po prostu odpoczywa się lepiej. A co, jeśli sami nie mamy czasu lub ochoty na generalne sprzątanie?

O korzyściach zatrudnienia sprzątacza już dawno przekonali się nasi zachodni i skandynawscy sąsiedzi, którzy chwalą sobie przede wszystkim sporą oszczędność czasu.

Przyjmijmy, że powierzchnia mieszkania to 60m2. W takim wypadku raz w tygodniu odkurzanie zajmuje nam 40 minut, mycie podłóg 45 minut, wycieranie kurzu 30 minut, mycie szklanych powierzchni 10 minut, wynoszenie śmieci 15 minut, a posprzątanie i zdezynfekowanie łazienki i kuchni 2 godziny. Do tego dochodzi jeszcze prasowanie (ok. 1-2 godziny), zmywanie (30 – 60 minut) oraz inne czynności domowe, jak pranie, robienie zakupów i gotowanie – minimum. 3 godziny.

Tygodniowo daje nam to ok. 10, a rocznie prawie 520 godzin! Większość Polaków za najmniej przyjemne obowiązki domowe uważa prasowanie, sprzątanie łazienki i mycie naczyń, na które według statystyk poświęcamy aż 130 godzin rocznie! Świat idzie do przodu i na każdym kroku podsuwa nam coraz wygodniejsze i lepsze rozwiązania. W przypadku zalegającego prania, można skorzystać z usług pralni chemicznej, natomiast sprzątanie najlepiej oddać w ręce profesjonalistów, którzy oprócz krótszego czasu pracy, zrobią to lepiej i efektywniej. Przykładem platformy zrzeszającej profesjonalnych sprzątaczy jest Pozamiatane.pl.

Zaoszczędzony czas będziemy mogli poświęcić na samorozwój lub po prostu chwilę wytchnienia po ciężkim i stresującym dniu. Ułatwi nam to zastosowanie się do zalecanego obecnie stylu życia work-life balance.

Czy warto zatrudnić osobę sprzątającą?

Czas to najcenniejsze co mamy, warto więc spożytkować go w odpowiedni sposób, na przykład spędzać go z rodziną, przyjaciółmi…

Pozamiatane.pl
Czy warto zatrudnić osobę sprzątającą?