Jak sprzątać - praktyczne porady, Sprzątanie w domu

Zmora jesieni – przemoknięte buty!

2 listopada 2016

Tegoroczna jesień nas nie rozpieszcza i już serwuje wiele deszczowych dni. W efekcie stale towarzyszy nam problem – przemoknięte buty. Powstaje więc pytanie, jak je najszybciej i najskuteczniej wysuszyć, bez szkody dla ich wyglądu. Jest na to kilka domowych sposobów.

Żeby mokre i zabłocone buty nie były źródłem bałaganu w domu, najlepiej zostawiać je przy wejściu na specjalnych podstawkach – ociekaczach.

Susząc buty pamiętajcie, że najlepsze są do tego pokojowe temperatury. Niektórzy chcąc sobie pomóc i przyspieszyć ten proces stawiają obuwie obok lub na grzejnikach. Jest to jednak metoda niewłaściwa, która może przynieść nam jedynie szkodę i konieczność zakupu nowej pary butów.

Buty suszymy w naturalnej pozycji, tak aby uniknąć odkształceń i zagięć. Należy je rozsznurować, a język wyciągnąć na zewnątrz, a w przypadku wysokich kozaków usztywnić cholewkę. Możemy użyć specjalnych usztywniaczy, a jeśli ich nie mamy, wykorzystajmy po prostu stare, zwinięte, kolorowe magazyny lub butelkę po wodzie mineralnej.

Gazety możemy też wykorzystać do wysuszenia obuwia. W tym przypadku potrzebne będą jednak zwykłe szare egzemplarze. Zgniecione kartki po prostu wkładamy do środka. Papier nie tylko wchłonie wilgoć, ale też usztywni but i zapobiegnie jego odkształceniom.

Właściwości absorbujące ma też ryż. Wystarczy wsypać do buta niewielką jego ilość (łyżkę stołową) i odczekać chwilę. Pamiętajcie, że ten sposób można wykorzystać także przy okazji zalania telefonu czy pilota do telewizora 🙂

Zmora jesieni – przemoknięte buty!

Tegoroczna jesień nas nie rozpieszcza i już serwuje wiele deszczowych dni. W efekcie stale towarzyszy nam problem – przemoknięte…

Pozamiatane.pl
Zmora jesieni – przemoknięte buty!