Jak sprzątać - praktyczne porady, Sprzątanie w domu

Noworoczne postanowienia na straży porządku

4 stycznia 2017

Wraz z nadejściem kolejnego roku robimy noworoczne postanowienia. Część z nich dotyczy spełnienia marzeń, inne dawnych i niezrealizowanych planów, a kolejne pracy lub uczelni. I w zależności od siły woli, niektóre są bardziej, inne mniej możliwe do realizacji. W końcu nie dla każdego nauka mandaryńskiego jest małym piwem!  

Pozamiatane.pl przygotowało dla Was propozycję kilku noworocznych postanowień, które pomogą utrzymać porządek w Waszych domach. Ich odhaczenie zmotywuje Was do realizacji kolejnych.

Postanowienie 1. Każda rzecz ma swoje miejsce

Ile razy zdarzyło Wam się w pośpiechu, wybiegając z domu, szukać kluczy do mieszkania, telefonu lub dowodu rejestracyjnego? Albo wyrzucać na podłogę całą zawartość szafki w łazience, bo nie mogliście znaleźć obcinacza do paznokci? A wystarczyło odkładać te przedmioty na swoje miejsce. To nie tylko oszczędność czasu, ale i niepotrzebnych nerwów, nie wspominając już o dłużej utrzymującym się porządku w Waszych mieszkaniach. Dlatego pierwszym noworocznym postanowieniem powinno być przechowywanie rzeczy na swoim miejscu.

Postanowienie 2. Pora uporządkować szafę

Niech 2017 będzie rokiem, w którym w końcu weźmiecie się za uporządkowanie szafy. I nie chodzi tylko o poukładanie butów, poskładanie ubrań i sparowanie skarpet. Rzeczy, w których „raczej” nie będziecie chodzić i te, których już od dłuższego czasu nie nosicie, nie powinny wrócić do niej z powrotem! Zamiast tego lepiej oddać ubrania potrzebującym – sprawdźcie w Internecie, czy w okolicy nie ma punktów Polskiego Czerwonego Krzyża. Przy porządkowaniu szafy warto jest kierować się zasadą pozbywania się rzeczy, których dzisiaj nie kupilibyście ponownie.

Postanowienie 3. Segregacja śmieci

Jeśli jeszcze tego nie robicie, powinniście zacząć w 2017 roku! Segregowanie śmieci sprzyja środowisku, bo dzięki niemu możliwe jest przetworzenie i wtórne wykorzystanie surowca, a także oszczędzanie zużycia energii. Pomyślcie, że segregacja odpadów to też pożytek dla porządku w Waszych domach – o wiele łatwiej jest rozstać się ze starymi gazetami, książkami czy zeszytami ze świadomością, że pomagamy środowisku.  

Postanowienie 4. W końcu piwnica będzie posprzątana!

Rozczłonkowane rowery, stare meble, przeterminowane przetwory, pajęczyny. Są tacy, którzy wolą nawet nie myśleć, co zalega w ich piwnicach! A często kryją się w nich prawdziwe skarby, czekające na renowację lub na przekazanie ich w dobre ręce. Piwnicę najlepiej jest sprzątać na wiosnę, więc nawet jeśli nie uda Wam się dotrzymać wszystkich postanowień noworocznych (np. tych związanych ze zrzuceniem zbędnych kilogramów czy nauczeniem się nowego języka), to cały czas będziecie mieć na horyzoncie ambitne postanowienie do zrealizowania.

Noworoczne postanowienia na straży porządku

Wraz z nadejściem kolejnego roku robimy noworoczne postanowienia. Część z nich dotyczy spełnienia marzeń, inne dawnych i niezrealizowanych planów,…

Pozamiatane.pl
Noworoczne postanowienia na straży porządku