Jak sprzątać - praktyczne porady, Sprzątanie w domu

Jesienne porządki w szafie

22 września 2016

Oficjalnie zaczęła się jesień, a wraz z nią przyszły chłodniejsze dni. Pora odłożyć w kąt letnie akcesoria i lekkie stroje. Wymiana garderoby i porządki w szafie potrafią przerazić, dlatego podpowiemy, jak się za to zabrać i o czym warto pamiętać.

Przede wszystkim, trzeba przejrzeć zawartość naszej szafy i posegregować rzeczy na te typowo letnie, które ponownie założymy dopiero za rok oraz te, które można wykorzystać także w chłodniejsze miesiące.

Jeśli już wszystko wyjmiemy z szafy, warto krytycznie spojrzeć na jej zawartość i od razu pozbyć się rzeczy zbędnych – za małych, za dużych albo takich, których po raz kolejny nie założyliśmy w sezonie letnim. Jeśli nie nosiliśmy ich już od dawna, nie ma co się łudzić, że jeszcze kiedykolwiek po nie sięgniemy. W szafie niech zostaną te stroje, które faktycznie nosimy oraz ponadczasowe klasyki. Pamiętajcie, że zbędne ubrania nie muszą trafić do kosza, ale do Waszych znajomych albo organizacji zbierających dary dla potrzebujących.

Letnie ubrania i akcesoria, które zostawiamy na kolejny rok, najlepiej spakować w kartony lub worki i schować na najwyższe półki lub w pawlaczu – w końcu nie będziemy ich potrzebować przez najbliższe miesiące. Przydatne mogą okazać się worki próżniowe na ubrania. Nie tylko zabezpieczą je przed kurzem, ale przede wszystkim zmniejszą ich objętość, oszczędzając miejsce w szafie.

Na dolne półki i łatwo dostępne wieszaki powinny trafić rzeczy jesienno-zimowe oraz tzw. całoroczne. Je również powinniśmy przejrzeć, nie tylko pod kątem przydatności, ale też czystości. Po kilku miesiącach w zakamarkach szafy mogą być po prostu nieświeże. Jest to też dobry moment, aby zebrać wszystkie rzeczy wymagające prania chemicznego i razem zawieźć do pralni. Podobnie warto sprawdzić wszystkie buty, czy przypadkiem nie wymagają naprawy.

Jesienne porządki w szafie to też dobry moment na stworzenie listy rzeczy, które są nam potrzebne i których powinniśmy poszukać na sklepowych półkach. Jednocześnie przekonamy się, co już mamy w nadmiarze i czego raczej nie powinniśmy już kupować. Ponownie 🙂

Jesienne porządki w szafie

Oficjalnie zaczęła się jesień, a wraz z nią przyszły chłodniejsze dni. Pora odłożyć w kąt letnie akcesoria i lekkie…

Pozamiatane.pl
Jesienne porządki w szafie