Jak sprzątać - praktyczne porady

Jak zadbać o akcesoria do makijażu?

12 stycznia 2017

Karnawał to czas zabawy i imprez, na których zawsze chcemy wyglądać olśniewająco. Staramy się, by nasze kreacje były nietuzinkowe, fryzury wyszukane, a makijaże wyraziste i zachwycające. Czasem udajemy się do kosmetyczek, gdzie do zrobienia makijażu wykorzystywane są wyłącznie oczyszczone i sterylne akcesoria. Niekiedy stawiamy jednak na własne umiejętności i malujemy się w domu, chociaż często zapominamy przy tym o podstawowych zasadach konserwacji i higieny używanych przez nas pędzli czy gąbeczek.

Jak czyścić pędzle?

O czyszczeniu pędzli do makijażu należy pamiętać przynajmniej raz na 2-3 tygodnie. Jeżeli nie korzystamy z nich zbyt często, należy umyć je po każdym użyciu. Wystarczy do tego zwykły szampon do włosów, gdyż większość pędzli jest wykonanych z włosia. Możemy również kupić specjalny płyn do czyszczenia pędzli, który na pewno w odpowiedni sposób usunie resztki kosmetyku.  

Jak płukać pędzle?

Żeby dokładniej wypłukać pozostałości kosmetyków, możemy kupić specjalną silikonową matę z wypustkami, którą wystarczy delikatnie pocierać pędzlem. Możemy też wykonać ją własnoręcznie na dowolnej plastikowej lub gumowej powierzchni, np. pokrywce lub plastikowej desce do krojenia. Przyda nam się do tego pistolet z gorącym klejem, którym wystarczy nanieść różne wzory typu kropki, paski, fale i zygzaki i pozostawić do zastygnięcia.   

Jak czyścić gąbeczki?

Gąbeczki, czyli tzw. blendery, też można wyczyścić szamponem. Wystarczy nanieść jego niewielką ilość na zmoczony przedmiot i ściskać, płucząc co jakiś czas pod wodą, aż przestanie pojawiać się piana. Pod żadnym pozorem nie używajcie do tego szarego mydła! Spowoduje ono utwardzenie się gąbeczki, przez co będzie nadawała się wyłącznie do wyrzucenia.

Jak suszyć pędzle?

Pędzli w trakcie suszenia nie wolno ustawiać włosiem do góry, gdyż woda, która ścieknie do trzonka, może spowodować wypadanie włosków. Należy trzymać je zwrócone włosiem w dół. Za pomocą gumki recepturki można je przywiązać do wieszaka lub uchwytu. Częstym błędem jest układanie pędzli na kaloryferach w celu przyspieszenia ich wyschnięcia lub suszenie suszarką. Mogą wtedy stracić na jakości, a przecież zależy nam, żeby służyły jak najdłużej.

Jak zadbać o akcesoria do makijażu?

Karnawał to czas zabawy i imprez, na których zawsze chcemy wyglądać olśniewająco. Staramy się, by nasze kreacje były nietuzinkowe,…

Pozamiatane.pl
Jak zadbać o akcesoria do makijażu?