Ciekawostki

5 sposobów na piękny stół wielkanocny

30 marca 2018

Wielkanoc to czas dla rodziny. W Polskiej tradycji, święta spędzamy z bliskimi dzieląc się swoim czasem i pysznym jedzeniem. To właśnie stół stanie się centralnym miejscem domu. Kluczem do dekoracji stołów na Wielkanoc powinna być tradycja, a więc niech nie zabraknie ozdób kojarzonych z Wielkanocą. Wiele gospodyń z kilkutygodniowym wyprzedzeniem planuje przedświąteczne działania: sprzątanie, gotowanie, pieczenie.  Jeśli w tym pędzie do świetnie przygotowanych świąt zapomniałyście o dekoracjach, mamy dla Was kilka podpowiedzi last minute.

  1. Kolory Wielkanocy

5 sposobów na piękny stół wielkanocny

Biały, żółty i zielony – uniwersalne, wielkanocne kolory, które zawsze się sprawdzają. Ożywiają stół, na przekór pogodzie, przywołują wiosnę. Jeśli lubimy styl skandynawski sprawdzi się nakrycie stołu
w barwach neutralnych – biel, brąz, szarość.
Świeże kwiaty są obowiązkowe w dekoracji Wielkanocnej. Żonkile, tulipany czy bazie stanowią miłe akcenty dekoracyjne.

 

  1. Tekstylia 5 sposobów na piękny stół wielkanocny

Przygotuj minimum dwa, świeżo wyprasowane obrusy. Wiadomo, że te brudzą się bardzo szybko przy rodzinnej biesiadzie. Pamiętaj też o elegancko złożonych serwetkach. To nie tylko dekoracja, ale i higiena dla Twoich gości.

 

  1. Zastawa stołowa

5 sposobów na piękny stół wielkanocnyPamiętaj, aby przed podaniem na stół przetrzeć sztućce i naczynia. Dopilnuj, żeby wszystkie pochodziły z tej samej serii i nie tworzyły dodatkowego chaosu na stole. Produkty sklepowe zawsze podawaj w naczyniach bez etykiet: masło w maselniczce, chrzan w salaterce a sos
w sosjerce. Alkohole i napoje elegancko będą wyglądały w karafkach
i dzbankach. Koszyczek lub metalowy pojemnik na pieczywo zawsze wyłóż serwetką i nakryj, by nie tylko ładnie wyglądało, ale też nie obsychało.

  1. Ozdoby
    5 sposobów na piękny stół wielkanocny

Rzeżucha, kurczaczki czy palemki – one wszystkie nadadzą wyjątkowego charakteru Twojemu stołowi. W wiklinowym koszyku możecie umieścić kolorowe pisanki, baba drożdżowa niech pięknie się prezentuje na ładnej paterze.

 

  1. Pamiętaj o umiarze

Aranżując stół na Wielkanoc pamiętajmy o umiarze! Przy jego braku możemy zepsuć nawet najładniejsze nakrycie stołu. Kwiaty i świeczniki na stole wielkanocnym nie mogą przysłaniać twarzy biesiadników. Stół jest po to, żeby przy nim zjeść i spędzić czas na wspólnej rozmowie, bez wychylania się zza wysokich i zbyt okazałych kompozycji wielkanocnych.

 

Mamy nadzieję, że nasze rady sprawią, że Twój stół wielkanocny będzie jeszcze piękniejszy.

Wesołych Świąt!

 

 

 

5 sposobów na piękny stół wielkanocny

Wielkanoc to czas dla rodziny. W Polskiej tradycji, święta spędzamy z bliskimi dzieląc się swoim czasem i pysznym jedzeniem.…

Pozamiatane.pl
5 sposobów na piękny stół wielkanocny