Koronawirus: Aktualna polityka i informacje dotyczące sprzątania bezkontaktowego

Mamy nadzieję, że Ty i Twoi bliscy jesteście bezpieczni w tych trudnych czasach. Chcieliśmy poinformować, że nadal działamy, i wprowadziliśmy niezbędne zmiany, aby umożliwić bezpieczne świadczenie usług w tym trudnym okresie. Wszyscy Sprzątacze otrzymali od nas specjalny protokół sprzątania oraz wytyczne na podstawie zaleceń GIS, dotyczące m.in. przestrzegania dystansu społecznego oraz korzyści z noszenia środków ochrony osobistej. Więcej szczegółów dotyczących protokołu sprzątania w związku z COVID-19 zamieszczamy poniżej.

Rodzaj sprzątania

Protokół sprzątania

Unikanie bezpośredniego kontaktu

Zalecamy unikanie podawania dłoni na przywitanie i utrzymywanie odległości wynoszącej co najmniej 2 metry od rozmówcy.

Regularne mycie rąk

Zaleca się dokładne mycie rąk przez co najmniej 20 sekund oraz ich dokładne wysuszenie. Zalecamy naszym Paniom sprzątającym, aby umyły ręce po przyjeździe i opuszczeniu domu Klienta.

Jeśli możliwe używanie środków ochrony - maseczek/rękawic

Zalecamy stosowanie dodatkowych środków ochrony osobistej również podczas sprzątania - tj. maseczek, rękawic, obuwia na zmianę.

Dezynfekowanie punktów najczęściej dotykanych

Zalecamy dezynfekcję najczęściej dotykanych punktów w pomieszczeniach takich jak klamki i włączniki światła.

Sprzątanie bezkontaktowe

Czyste mieszkanie może być szczególnie ważne i uspokajające w obecnej sytuacji. Aby móc nadal cieszyć się czystym mieszkaniem, a jednocześnie zachować bezpieczeństwo, zalecamy Klientom i Paniom sprzątającym przestrzeganie tych wskazówek podczas sprzątania.

Zminimalizowanie kontaktu

Ogranicz kontakt osobisty. Najlepiej z góry ustal zakres prac, a podczas sprzątania możesz opuścić mieszkanie lub usiąść w innym pokoju.

Ustalenie niezbędnego wyposażenia

Ustal najlepiej przed sprzątaniem z jakich środków czystości będzie chciała skorzystać Pani sprzątająca.

Zapewnienie środki do dezynfekcji

Sugerujemy zaopatrzenie się w środki do dezynfekcji powierzchni zawierające alkohol o stężeniu co najmniej 70%. Już wkrótce będziesz mógł zamówić takie środki na Pozamiatane.pl.

Pozostanie w kontakcie

Daj nam jak najszybciej znać o problemach wynikających z realizacji usługi. Wówczas będziemy mogli niezwłocznie zareagować i pomóc.

Powiadomienie o potencjalnej infekcji

Jeśli uważasz, że jest ryzyko infekcji poinformuj nas o tym jak najszybciej, abyśmy mogli podjąć odpowiednie działania.

Odwołanie usług z wyprzedzeniem

W przypadku, gdy sprzątanie nie może się odbyć poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnych podróży Pań sprzątających.