Najczęściej Zadawane Pytania

Już od Stawka bazowa
30 zł/h
płatność online przez
Gwarancja bezpieczeństwa

Wciąż masz pytania?

 • Jak działa Pozamiatane.pl?

  Pozamiatane.pl jest nowoczesną platformą internetową, która łączy klientów z zaufanymi sprzątaczami. Możesz zamówić sprzątanie jednorazowe lub cykliczne (np. raz w tygodniu, dwa razy w tygodniu lub częściej).

  Cały proces zamówienia trwa kilkadziesiąt sekund i składa się tylko z trzech kroków:
  a) Wpisujesz swoją lokalizację
  b) Wybierasz termin i długość sprzątania oraz ew. usługi dodatkowe
  c) Płacisz bezpiecznie online za pomocą karty kredytowej/debetowej lub systemu płatności online Przelewy24.

 • Czym różni się Pozamiatane.pl od innych firm sprzątających?

  Pozamiatane.pl nie jest firmą sprzątającą. Jesteśmy serwisem, który łączy klientów z niezależnymi sprzątaczami. Są to osoby o kilkuletnim doświadczeniu, które świadczą wysokiej jakości usługi za rozsądną cenę. 

 • Jak mogę się zarejestrować?

  Rejestracja następuje w chwili pierwszego zamówienia. W formularzu wpisujesz swój login i hasło. W momencie wysłania zamówienia masz już aktywne konto w naszym systemie, możesz zarządzać zamówieniami oraz składać nowe.

 • Co mam zrobić, jeśli zapomniałem/am hasła?

  Nic prostszego. Na ekranie logowania klikasz w "Zapomniałeś hasła?" i wpisujesz swój adres e-mail podany przy rejestracji. Hasło zostaje wówczas zresetowane.

 • Czy mogę zaufać sprzątaczowi?

  Tak. Wszyscy nasi sprzątacze przechodzą przez rygorystyczny proces rekrutacyjny, który obejmuje osobiste rozmowy rekrutacyjne, sprawdzanie referencji oraz przeszłości w Krajowym Rejestrze Karnym. Usługi są również ubezpieczone. Oznacza to, że możesz zaufać naszym sprzątaczom, a Twój lokal jest w bezpiecznych rękach.

 • Czy mogę zamówić sprzątanie last minute - w tym samym dniu?

  Tak, wprowadziliśmy taką możliwość specjalnie na życzenie naszych klientów. Minimalny czas od momentu składania zamówienia do realizacji usługi to 5 godzin.

 • W jaki sposób mogę przekazać sprzątaczowi klucze od domu?

  Najlepiej zrobić to podczas pierwszego lub kolejnego sprzątania. Jeśli natomiast chcesz zrobić to w innym terminie to możesz zostawić klucze w naszej siedzibie. My przekażemy je bezpośrednio do Twojego sprzątacza. Miej jednak na uwadze, że robisz to na własną odpowiedzialność. Po przekazaniu kluczy sprzątaczowi, prosimy o poinformowanie o tym Biura Obługi Klienta drogą mailową lub telefonicznie.

 • W jaki sposób płacę za sprzątanie?

  Płatność odbywa się online. Masz do wyboru dwie metody: możesz zapłacić płatniczą, w przypadku zamówień cyklicznych albo za pomocą systemu płatności Przelewy24, w przypadku zamówień jednorazowych. Oznacza to, że nie musisz już więcej pamiętać o wypłacie gotówki, gdyż cały proces przebiega bezpiecznie, online i z dowolnego miejsca.

  Jeśli płacisz kartą, w chwili złożenia zamówienia dokonywana jest preautoryzacja Twojej karty, a pełna płatność za sprzątanie zostaje pobrana w momencie jego zakończenia.  W przypadku usług cyklicznych (raz w tygodniu, dwa razy w tygodniu) płatności pobierane są automatycznie z Twojej karty w momencie realizacji każdego sprzątania, więc raz zamawiasz i nic więcej nie musisz robić.

  Za pomocą systemu bezpiecznych i szybkich przelewów online Przelewy24 płacisz w momencie dokonania zamówienia (dotyczy wyłącznie zamówień jednorazowych). Pamiętaj, że korzystając z tej metody, tracisz elastyczność. Nie możesz skrócić czasu trwania sprzątania, więc radzimy przygotować listę dodatkowych zadań, które w razie potrzeby będzie mogła wykonać osoba sprzątająca.

  W obydwu przypadkach możesz jednak wydłużyć czas sprzątania wraz z usługami dodatkowymi poprzez edycję zamówienia.

 • Czy mycie okien i prasowanie są dodatkowo płatne?

  Nasi sprzątacze oprócz podstawowego sprzątania myją też okna i prasują. Nie są to usługi dodatkowo płatne - liczy się łączny czas pracy eksperta. Pamiętaj jednak, żeby zaznaczyć właściwą usługę przy składaniu zamówienia - ułatwi nam to znalezienie właściwej osoby. Dodatkowo płatne są tylko środki czystości i dezynfekcja. Więcej informacji znajdziesz w sekcji "Cennik".

 • Czy płatności online są bezpieczne?

  Tak. Przy przetwarzaniu płatności współpracujemy z firmami Elavon, Espago oraz PayPro S.A. (Przelewy24), które posiadają status krajowej instytucji płatniczej nadany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Elavon na rynku przetwarzania płatności funkcjonuje już od 20 lat i zajmuje stale miejsce w pierwszej piątce największych globalnych dostawców. Możesz przeczytać więcej o Elavon na stronie internetowej: www.elavon.pl. Przelewy24 to system bezpiecznych i szybkich przelewów online oferowanych przez największe banki w Polsce.

 • Czy mogę płacić również gotówką?

  Nie. Wszystkie rozliczenia w serwisie odbywają się online poprzez płatności kartami kredytowymi/debetowymi lub za pomocą systemu Przelewy24.

 • Czy otrzymam fakturę za sprzątanie?

  Tak. Po każdym sprzątaniu otrzymasz fakturę na adres e-mail podany przy rejestracji. Będziesz mógł ją również pobrać po zalogowaniu na swoje konto na Pozamiatane.pl

 • Co zrobić jeżeli płatność za sprzątanie nie została pobrana z konta?

  Może to być spowodowane tym, że nie posiadasz wystarczających środków na koncie. Warto sprawdzić również limity autoryzacyjne czyli limity transakcji internetowych w Twoim banku - jeżeli nie były wcześniej przez Ciebie zmieniane, będzie trzeba odpowiednio je zwiększyć. Prosimy również o kontakt mailowy (kontakt@pozamiatane.pl) w przypadku zaistniałej sytuacji, by znaleźć sposób na uregulowanie płatności.

 • Czy sprzątacz przynosi własne środki czystości?

  Może to zrobić. Składając zamówienie możesz również wybrać usługę sprzątania wraz ze środkami czystości. Wówczas wybrany sprzątacz przyjdzie do Ciebie zaopatrzony w zestaw własnych środków czystości, z których będzie korzystał podczas sprzątania, a po zakończonej usłudze zabierze je ze sobą. Koszt usługi zależy od liczby wybranych godzin sprzątania.

 • Jakie środki czystości zostaną zapewnione przez Pozamiatane?
  Jeśli zamawiasz u nas sprzątanie ze środkami czystości, dostarczymy Ci pełen zestaw profesjonalnych płynów, który wystarczy do posprzątania całego mieszkania. W jego skład wchodzą: 
  - płyn uniwersalny
  - płyn do mycia łazienek
  - płyn do podłóg
  - płyn do mycia szyb i luster
  - płyn do czyszczenia grilla i piekarnika
  - rękawice gumowe
  - ścierka z mikrofibry
  - gąbki
  - ręczniki papierowe.
 • Jakie środki czystości muszę przygotować przed sprzątaniem?

  Każdy klient powinien posiadać:
  - odkurzacz
  - mop i wiadro
  - zmiotkę i szufelkę
  - plastikową miskę
  - żelazko i deskę do prasowania (w przypadku usługi prasowania).

  Jeżeli nie zamawiasz u nas środków czystości, powinny się u Ciebie znaleźć:
  - płyn dezynfekujący do toalet
  - uniwersalny płyn do czyszczenia powierzchni (kurz, meble)
  - płyn do czyszczenia szyb/szkła
  - płyn do czyszczenia podłogi
  - środek do mocniejszych zabrudzeń
  - rękawice gumowe
  - ścierka z mikrofibry (do kurzu)
  - gąbka/szczotka do szorowania
  - ręczniki papierowe.

 • Co zrobić gdy nie jestem zadowolony ze sprzątania?

  Twoje zadowolenie jest dla nas najważniejsze. Dlatego też, jeśli nie jesteś zadowolony z rezultatów sprzątania, daj nam znać jak najszybciej.
  Postaramy się znaleźć satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.

 • Jak mogę odwołać lub zmienić zamówienie?

  Możesz to zrobić po zalogowaniu do panelu na Pozamiatane.pl. Przy każdym zamówieniu masz możliwość jego edycji lub anulowania. Nawet w trakcie trwania zamówienia możesz zmienić liczbę godzin potrzebnych na sprzątanie lub dokupić usługi dodatkowe. Pamiętaj jednak, że możesz anulować zlecenie bez konsekwencji jedynie na 24 godziny przed jego rozpoczęciem.

 • Czy świadczycie usługi dezynfekcji?

  Tak. Po sprzątaniu przecieramy i dezynfekujemy najczęściej dotykane powierzchni specjalnym środkiem bakteriobójczym. Koszt usługi zależy od liczby wybranych godzin sprzątania. Pamiętaj jednak, żeby zaznaczyć daną usługę przy składaniu zamówienia.

 • Jak mogę zostać zaufanym sprzątaczem i współpracować z Pozamiatane.pl?

  Weź udział w procesie rekrutacji wypełniając formularz w zakładce "Współpraca" na dole strony.

 • Czy Wasi sprzątacze są ubezpieczeni?

  Wszystkie nasze usługi są ubezpieczone. Posiadamy polisę ubezpieczeniową (OC) na kwotę 1 mln złotych. Dlatego w przypadku sytuacji losowej, uszkodzenia rzeczy/nieruchomości zalecamy następujące kroki:

  Po pierwsze porozmawiaj ze sprzątaczem - przedyskutuj z nim całą sprawę i spróbujcie dojść do porozumienia. Wszyscy sprzątacze w serwisie Pozamiatane.pl są samozatrudnieni lub pracują w firmach sprzątających, zatem ponoszą pełną odpowiedzialność za wyrządzone szkody.

  Ubezpieczenie lokalu - jeśli nie jesteś w stanie dojść do właściwego rozwiązania ze sprzątaczem, sprawdź warunki ubezpieczenia Twojego lokalu od wszelkich szkód.

  Ubezpieczenie Pozamiatane.pl:  jesteś dla nas najważniejszy, zatem pomożemy Ci w rozwiązaniu problemu. Możemy pokryć straty z naszego ubezpieczenia, pamiętaj jednak, że franszyza redukcyjna wynosi 1 tys. zł w odniesieniu do szkód rzeczowych oraz minimum 10% w odniesieniu do szkód spowodowanych wadliwym wykonaniem prac.

 • Co zrobić, gdy mój sprzątacz będzie na wakacjach lub z innego powodu nie będzie mógł się zjawić?

  Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Znajdziemy odpowiednie zastępstwo dla Twojego sprzątacza, abyś mógł cieszyć się porządkiem.

 • Jak skontaktować się ze sprzątaczem, gdy zamówienie będzie potwierdzone?

  Zaloguj się na swoje konto na naszej platformie. W szczegółach zamówienia znajdziesz wszystkie dane kontaktowe do Twojego sprzątacza.

 • Mój sprzątacz wyszedł przed upływem całego czasu zamówienia. Co powinienem zrobić?

  Często dzieje się tak, że w trakcie zamówienia cyklicznego sprzątacz coraz mniej czasu potrzebuje, aby wykonać podstawowe zadania. Nie ma możliwości skracania czasu sprzątania, dlatego też sugerujemy zrobić listę "Dodatkowego sprzątania", w przypadku gdy Twój sprzątacz wyrobi się wcześniej z powierzonymi zadaniami. "Dodatkowe sprzątanie" to rzeczy, które nie muszą być wykonywane co tydzień, ale sprzątacz będzie mógł je zrobić, jeśli skończy szybciej.

 • W jakich godzinach mogę się z Wami skontaktować?

  Zamówienia na naszej platformie możesz składać przez 7 dni w tygodniu o każdej porze dnia i nocy. Zauważ jednak, że większość sprzątaczy nie pracuje w niedziele, zatem możesz mieć ograniczony wybór w tym dniu. 

 • Czy mogę ocenić mojego sprzątacza?

  Oczywiście! Będziemy wdzięczni, jeśli podzielisz się swoją opinią z innymi użytkownikami. Ocenę możesz wystawić po każdym sprzątaniu, po zalogowaniu na swoje konto w panelu użytkownika.Zamów sprzątanie
Zamów sprzątanie