Jak sprzątać - praktyczne porady

Brzydki zapach ze zmywarki

5 czerwca 2018

Brzydki zapach ze zmywarki

Brzydki zapach ze zmywarki to moment, kiedy Twój ulubiony pomocnik kuchenny krzyczy: czas na kąpiel!  Jeśli zostawiłeś zamkniętą zmywarkę,  z brudnymi naczyniami w środku na długi weekend, doskonale wiesz, jaki zapach dopadł Cię po jej otworzeniu.

Zmywarkę powinno się umyć bez naczyń, przynajmniej raz w miesiącu, włączając intensywny program.

Najpierw jednak należy wykonać kilka czynności wstępnych:

 • Wyczyść filtr z resztek brudnego jedzenia, które pozostały na talerzach bądź sztućcach.
 • Następnie, do pustego prania włóż płyn do mycia zmywarek.
  To mała buteleczka, którą wstawiamy otworem do dołu w dolnym koszu.

Istnieją domowe sposoby, takie jak ocet w szklance lub przekrojona cytryna umieszczone w środku, podczas programu czyszczącego. Nie wiele to pomoże. Jeśli chcemy skutecznie i tanio umyć zmywarkę domowymi sposobami, polecamy wodę z dodatkiem kwasku cytrynowego. Wtedy nie włączaj programu myjącego, a wyciągnij kosze ze zmywarki i umyj dokładnie jej wnętrze.

Jeśli po tych wszystkich zabiegach wciąż borykasz się z brzydkim zapachem, proponujemy wezwać hydraulika. Możliwe,  że coś zapchało się w rurze odprowadzającej wodę.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie zanieczyszczenia zmywarka jest w stanie usunąć.
Spróbuj pamiętać o zalaniu naczyń wodą, przed wstawieniem ich do zmywarki.

 

 

 

 

 

Brzydki zapach ze zmywarki

Brzydki zapach ze zmywarki to moment, kiedy Twój ulubiony pomocnik kuchenny krzyczy: czas na kąpiel!  Jeśli zostawiłeś zamkniętą zmywarkę,  z…

Pozamiatane.pl
Brzydki zapach ze zmywarki
Ciekawostki

Twój i mój tydzień vs. sprzątanie

16 maja 2018

Twój i mój tydzień vs. sprzątanie

Możliwe że w niedzielę wieczorem Twój grafik na nadchodzący tydzień był idealnie zaplanowany. Praca, siłownia, obiad ze znajomymi, sprzątanie domu. A tu nagle życie Cię zaskoczyło.

W poniedziałek był plan, żeby poprasować ubrania na cały tydzień. Ale z pracy wróciłaś taka zmęczona.

We wtorek rano, malując się przed wyjściem do pracy, planowałaś że wieczorem odkurzysz mieszkanie. Jednak w pracy najadłaś się pączków i postanowiłaś iść na siłownię.

Środa, no dobra. „Na pewno dzisiaj odkurzę i poprasuję. Zbieram się od 2 dni”, mówiłaś.
Niestety, M jak Miłość było w telewizji. Natomiast Kamil wyszedł na mecz i też nie mógł poodkurzać.

Czwartek, wiadomo – angielski. Wrócę zmęczona, pomyślałaś. Twoja druga połówka ma wyjście firmowe. Oboje nic nie zrobicie.

Piątek to piątek. Posprzątamy w sobotę.

W sobotę akurat miały być myte okna, ale akurat zadzwoniła przyjaciółka z propozycją śniadania na mieście.
Nie mogłaś jej odmówić. Później teściowa zaprosiła na kolację no i zastała Cię niedziela.

Dobrze, teraz to już mam mega duże wyrzuty sumienia, bałagan mnie zabija – biłaś się z myślami.
W poniedziałek wracam z pracy i posprzątam dokładnie. Całe mieszkanie. Na bank!

Najgorsze w tym wszystkim są wyrzuty sumienia. Nie bałagan, bo ten da się szybko i na chwilę ogarnąć. Tu wrzucisz, tam przykryjesz, przejedziesz po podłodze hand stickiem, tak ostatnio popularnym.  Ale głosu w głowie, który mówi BAŁAGAN, nie uciszysz. Sumienie chodzi za Tobą, a jest tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia.

Wtedy przychodzi z pomocą Pozamiatane.pl i sprząta ZA CIEBIE!

Twój i mój tydzień vs. sprzątanie

Możliwe że w niedzielę wieczorem Twój grafik na nadchodzący tydzień był idealnie zaplanowany. Praca, siłownia, obiad ze znajomymi, sprzątanie domu.…

Pozamiatane.pl
Twój i mój tydzień vs. sprzątanie
Jak sprzątać - praktyczne porady

Mycie lodówki – nienawidzę!!!!

10 maja 2018

Badania naukowe (tak, tak) dowodzą, że nasz wspaniały i cudowny naród najbardziej nie znosi sprzątania lodówki. Nie mycia okien, nawet nie czyszczenia toalety – tylko sprzątania lodówki.
Co można zrobić by zachować tam porządek? Posłuchajcie naszych rad!

Przegródki na mieszania smutki

Nie obawiaj się użyć przegródek aby oddzielić sery od wędlin a wędliny od ryb. To naprawdę bardzo bardzo proste

Talerze? Już wierzę!

Ciężko ci sięgnąć coś z wnętrza lodówki? Pomyśl o położeniu poszczególnych rzeczy na obrotowej płaszczyźnie – może to być nawet talerz. To działa lepiej niż myślisz.

Drzwi lodówki to twój notes.

Z tego korzysta coraz więcej osób, ale zawsze warto przypominać o tym, że łatwo zapamiętujemy gdy coś nam się kojarzy z jedzeniem. Nie bój się tego!

FIFO czyli pierwsze wchodzi, pierwsze wychodzi.

Pamiętaj o tej złotej zasadzie restauracji – używaj produktów zgodnie z ich datami przydatności do spożycia. To i rozsądne i oszczędne, a także ekonomiczne

Mycie lodówki  nienawidzę!!!!

Dobrze opisane – z radością zjadane.

Gdy mrozisz mięsa – nie zapomnij dokładnie go opisać – podaj typ, datę zamrożenia i ewentualnie stopień obróbki. Oto przykład – Pręga wołowa/23.02/surowa – możesz użyć markera, możesz drukować swoje własne etykiety.

To by było na tyle wskazówek. Pamiętaj jednak, że lodówkę należy czyścić co 3 miesiące, a raz w miesiącu chociaż przemycić.  To jedno z największych, domowych siedlisk bakterii.
Jeśli za nic nie chcesz czyścić lodówki, zleć to nam. My sprzątamy lodówkę w podstawowej cenie – bez dodatkowych opłat.

Mycie lodówki – nienawidzę!!!!

Badania naukowe (tak, tak) dowodzą, że nasz wspaniały i cudowny naród najbardziej nie znosi sprzątania lodówki. Nie mycia okien,…

Pozamiatane.pl
Mycie lodówki – nienawidzę!!!!
Jak sprzątać - praktyczne porady

7 miejsc, których na pewno nie sprzątnąłbyś tej wiosny

26 kwietnia 2018

Sprzątania nie można odkładać na jakieś kiedyś. Idzie majówka, dużo wolnego. Jeśli nigdzie nie wyjeżdżasz, zarezerwuj sobie czas, naszykuj środki czystości i dobrą playlistę – czeka Cię dużo ciężkiej pracy. Niby każdy z nas ma podstawową listę sprzątania, ale ile jest miejsc, o których nie pamiętamy? Wiesz, te które omijamy wzrokiem, udając że nie widzimy kotków kurzu.
Oto 7 obszarów, które naprawdę dopełnią wiosenne porządki.

Szafa
Czas się pożegnać z zimą na dobre kilka miesięcy. Nareszcie!
Schowaj ciepłe, zimowe rzeczy. Naszykuj wiosenne, letnie. Odświeżysz swoją garderobę i pewnie znajdziesz kilka zapomnianych letnich perełek. Zmyj z kurzu półki, wrzuć torebkę zapachową na jedną z półek – dzięki temu, przy każdym otworzeniu szafy, poczujesz wiosnę!

Szafki kuchenne
Nie ma znaczenia czy gotujesz mało czy dużo. Osad i kurz osiadają na szafkach w tempie błyskawicy. Warto od czasu do czasu je odkurzyć.
Wnętrza szafek skrywają wiele pysznych skarbów. Zerknij, czy Twoje pieczołowicie gromadzone zapasy wciąż są przydatne do zjedzenia. Jeśli nie, wyrzuć je. Zrób miejsce na nowe😊

Okna
Jak to fajnie jest móc patrzeć na lśniące w słońcu szyby. Mycie nie zajmie Ci dużo czasu, a efekt na pewno będzie warty wykonanej pracy. Nie zapomnij o upraniu firan i zasłon. To pochłaniacze kurzu. Po upraniu, całe mieszkanie będzie przyjemnie pachniało świeżością.

Zajrzyj pod łóżko
Nie jest to miejsce, o którym pamiętamy. Jest jednak skarbcem kurzu, gumek do włosów, kolczyków i skarpetek. Dobrze Ci się śpi, mając świadomość dodatkowego „materaca”, rosnącego pod Twoim łóżkiem? Wiem, też tego nie lubię. Dlatego warto raz na jakiś czas podnieść łóżko, gruntownie odkurzyć i zmyć podłogę. No i radość ze znalezionych rzeczy w bonusie.

Poduchy
Upierz lub zanieś do pralni ozdobne poduchy, pledy czy kilimy. Zwłaszcza przy zwierzaku, te rzeczy brudzą się dużo szybciej. Łapią sierść. Odświeżone, wyprasowane będą miłe dla oka.

Lodówka
Polacy nie kochają myć lodówki, ale trzeba to robić regularnie. W końcu przechowujemy w niej jedzenie. Sprawdź czy dżemy, musztarda i keczap mają dobrą datę ważności. Usuń to, co stare. Zrób miejsce na nowalijki, świeże warzywa i owoce.

Składzik na narzędzia
Ile razy w pośpiechu coś musiałeś wywiercić czy przykręcić a potem wrzucałeś sprzęt niedbale do pudełka. Posegreguj narzędzia, gwoździe i inne akcesoria. Może przy okazji znajdziesz inspirację do małych poprawek w domu?

Brzmi ciężko? Wiemy. Chętnie pomożemy. Zamawiając na www.pozamiatane.pl mycie okien, lodówki czy prasowanie nie płacisz dodatkowo. Robimy to starannie i w stałej cenie.

7 miejsc, których na pewno nie sprzątnąłbyś tej wiosny

Sprzątania nie można odkładać na jakieś kiedyś. Idzie majówka, dużo wolnego. Jeśli nigdzie nie wyjeżdżasz, zarezerwuj sobie czas, naszykuj…

Pozamiatane.pl
7 miejsc, których na pewno nie sprzątnąłbyś tej wiosny
Sprzątanie w domu

5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy

17 kwietnia 2018

1. Sztuka Cię szuka   

5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy

 Ożyw puste ściany jakimś obrazem, portretem. To dowód na to, że to jest Twoje, wymarzone przez Ciebie.
Sprawia, że w tym miejscu znajduje się genius loci – duch miejsca.
Nasz protip – zleć wykonanie obrazów rodzinnych studentom ASP, albo uczniom plastyka. Będziesz miał coś prawdziwie Twojego. Przydadzą się też antykwariaty.

 

 

2. Jeden magiczny mebel – wszystko inne będzie pasować.5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy
Pozwól sobie na chwilę ekstrawagancji. To nie musi być od razu wielka szafa gdańska, ale nawet stylowy podnóżek czy oldskulowy dywan – jedna dominanta może sprawić że mieszkanie będzie dużo dużo ciekawsze niż myślałeś

 

3. Wykonaj naprawde głębokie oczyszczenie 
Dom, który jest naprawdę, naprawdę czysty, nie tylko wygląda czysto – jest czystszy. W powietrzu unosi się pewna lekkość, którą czuć od razu. Zapewne nie jesteś jedną z osób, które czerpią satysfakcję z pomysłu spędzenia weekendu na głębokim sprzątaniu domu, rozważ wynajęcie usługi sprzątania. Przekonaj się o tym, że twój dom nigdy wcześniej nie był tak posprzątany jak przez choćby pozamiatane.pl. Pamiętaj o regularności 🙂

 

4. Podziel się swoim domem ze zwierzakiem.

5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy

W naszej ekipie mamy fanów różnych zwierząt – Kasia ma ślicznego labradora,
Kuba próbuje się dogadać ze swoim kotem norweskim leśnym, Marcin adoptował psa ze schroniska, a Paula hoduje urocze gryzonie. Każdy z pupili jest powodem, dla którego chce się wracać do domu.

 

 

5. Wypełnij go ludźmi, których kochasz
To chyba powinno być na pierwszym miejscu, ale podobno najlepiej się zapamiętuje ostatnie zdanie:-)

5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy

1. Sztuka Cię szuka     Ożyw puste ściany jakimś obrazem, portretem. To dowód na to, że to jest Twoje, wymarzone przez…

Pozamiatane.pl
5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy
Ciekawostki

Pierwsze 10 minut dnia nie licząc kawy…

10 kwietnia 2018

Pierwsze 10 minut dnia nie licząc kawy...Chcesz mieć wspaniały dzień dzisiaj i codziennie?
Spróbuj naszych porad. Łatwo jest uzyskać pozytywny i produktywny ton, jeśli robisz (lub unikasz robienia) kilku kluczowych rzeczy z samego rana. Dalej, to zajmuje tylko 10 minut. Czytanie tego tekstu nawet mniej…

1. Żadne pięć minut jeszcze – to pierwszy budzik ma być tym ostatnim, drzemki stresują – spróbuj po wybrzmieniu budzika położyć stopy na podłodze.

2. Napisz coś – miałeś jakieś dobre pomysły lub marzenia podczas snu?
Spróbuj je zapisać od razu. Twój zrelaksowany, śpiący mózg jest otwarty na pomysły, których możesz nie wymyślić, będąc zajęty codziennymi zajęciami – daj sobie szansę na chwilę geniuszy.

3. Dzisiaj jest owe jutro, o które martwiliśmy się wczoraj, więc wszystko jest w porządku.
Zostaw w spokoju to co się już wydarzyło, skup się na dzisiaj.

4. Pomyśl o czymś, za co jesteś wdzięczny lub czym jesteś podekscytowany – to wiele ułatwia i buduje pozytywne nastawienie.

5. Zostaw swój telefon w spokoju – Zrób sobie przysługę i te pierwsze 10 minut zostaw telefon z boku. Jeszcze będziesz miał na niego czas.

6. Wypij szklankę wody – nawodnienie jest zawsze spoko. Nie rezygnuj z tego, parę orzeźwiających łyków i od razu masz lepszy nastrój.

7. Zdobądź trochę naturalnego światła – natychmiast otwórz zasłony lub rolety!
Pojawienie się słońca spowoduje, że twój mózg się obudzi i uświadomi sobie, że czas działać.

8. Rozciągnij się – niech krew dopływa ci do każdego kawałka ciała, rozciąganie jest bardzo ważne.

Pierwsze 10 minut dnia nie licząc kawy...

9. Pościel łóżko – pozostawienie porządku działa dobrze na naszą psychikę.

10. Zrób coś, czego nie chcesz (i skreśl to ze swojej listy) – Myślenie o zrobieniu czegoś na co nie masz ochoty jest jeszcze gorsze niż zrobienie tego. Usuń tę przeszkodę. I co? Czujesz się lepiej?

 

Pierwsze 10 minut dnia nie licząc kawy…

Chcesz mieć wspaniały dzień dzisiaj i codziennie? Spróbuj naszych porad. Łatwo jest uzyskać pozytywny i produktywny ton, jeśli robisz (lub…

Pozamiatane.pl
Pierwsze 10 minut dnia nie licząc kawy…
Ciekawostki

Wrocław na mapie Pozamiatane.pl

5 kwietnia 2018

Do grupy miast, w których dostępna będzie usługa zamawiania sprzątania z wykorzystaniem platformy internetowej, dołącza Wrocław!

Wrocław na mapie Pozamiatane.pl

Zaczynaliśmy w 2015 roku od sprzątania Warszawy. W 2017 udało nam się otworzyć filię w Krakowie.
Od dzisiaj sprzątamy też we Wrocławiu!

Tak dynamiczny rozwój platformy pozamiatane.pl nie byłby możliwy, gdyby nie nasi Klienci.  Dziękujemy Wam za zaufanie, którym nas obdarzacie każdego dnia.  Posprzątaliśmy już 50 000 domów, mieszkań oraz biur!
Codziennie, dokładamy wszelkich starań, żeby nasze usługi były dla Was satysfakcjonujące. Pracuje na to sztab 260 osób.

Wrocławiu! Co możemy zrobić #ZaCiebie?

– posprzątać Twoje mieszkanie,

– umyć Twoje okna,

– uprasować Twoje ubrania,

– posprzątać Twoje biuro,

Chcesz przetestować nasze usługi podczas wiosennych porządków, o 30% taniej? Wpisz kod HEL-LOO podczas składania zamówienia. Kod jest ważny do 07.04.2018.

 

 

 

 

Wrocław na mapie Pozamiatane.pl

Do grupy miast, w których dostępna będzie usługa zamawiania sprzątania z wykorzystaniem platformy internetowej, dołącza Wrocław! Zaczynaliśmy w 2015…

Pozamiatane.pl
Wrocław na mapie Pozamiatane.pl
Ciekawostki

5 sposobów na piękny stół wielkanocny

30 marca 2018

Wielkanoc to czas dla rodziny. W Polskiej tradycji, święta spędzamy z bliskimi dzieląc się swoim czasem i pysznym jedzeniem. To właśnie stół stanie się centralnym miejscem domu. Kluczem do dekoracji stołów na Wielkanoc powinna być tradycja, a więc niech nie zabraknie ozdób kojarzonych z Wielkanocą. Wiele gospodyń z kilkutygodniowym wyprzedzeniem planuje przedświąteczne działania: sprzątanie, gotowanie, pieczenie.  Jeśli w tym pędzie do świetnie przygotowanych świąt zapomniałyście o dekoracjach, mamy dla Was kilka podpowiedzi last minute.

 1. Kolory Wielkanocy

5 sposobów na piękny stół wielkanocny

Biały, żółty i zielony – uniwersalne, wielkanocne kolory, które zawsze się sprawdzają. Ożywiają stół, na przekór pogodzie, przywołują wiosnę. Jeśli lubimy styl skandynawski sprawdzi się nakrycie stołu
w barwach neutralnych – biel, brąz, szarość.
Świeże kwiaty są obowiązkowe w dekoracji Wielkanocnej. Żonkile, tulipany czy bazie stanowią miłe akcenty dekoracyjne.

 

 1. Tekstylia 5 sposobów na piękny stół wielkanocny

Przygotuj minimum dwa, świeżo wyprasowane obrusy. Wiadomo, że te brudzą się bardzo szybko przy rodzinnej biesiadzie. Pamiętaj też o elegancko złożonych serwetkach. To nie tylko dekoracja, ale i higiena dla Twoich gości.

 

 1. Zastawa stołowa

5 sposobów na piękny stół wielkanocnyPamiętaj, aby przed podaniem na stół przetrzeć sztućce i naczynia. Dopilnuj, żeby wszystkie pochodziły z tej samej serii i nie tworzyły dodatkowego chaosu na stole. Produkty sklepowe zawsze podawaj w naczyniach bez etykiet: masło w maselniczce, chrzan w salaterce a sos
w sosjerce. Alkohole i napoje elegancko będą wyglądały w karafkach
i dzbankach. Koszyczek lub metalowy pojemnik na pieczywo zawsze wyłóż serwetką i nakryj, by nie tylko ładnie wyglądało, ale też nie obsychało.

 1. Ozdoby
  5 sposobów na piękny stół wielkanocny

Rzeżucha, kurczaczki czy palemki – one wszystkie nadadzą wyjątkowego charakteru Twojemu stołowi. W wiklinowym koszyku możecie umieścić kolorowe pisanki, baba drożdżowa niech pięknie się prezentuje na ładnej paterze.

 

 1. Pamiętaj o umiarze

Aranżując stół na Wielkanoc pamiętajmy o umiarze! Przy jego braku możemy zepsuć nawet najładniejsze nakrycie stołu. Kwiaty i świeczniki na stole wielkanocnym nie mogą przysłaniać twarzy biesiadników. Stół jest po to, żeby przy nim zjeść i spędzić czas na wspólnej rozmowie, bez wychylania się zza wysokich i zbyt okazałych kompozycji wielkanocnych.

 

Mamy nadzieję, że nasze rady sprawią, że Twój stół wielkanocny będzie jeszcze piękniejszy.

Wesołych Świąt!

 

 

 

5 sposobów na piękny stół wielkanocny

Wielkanoc to czas dla rodziny. W Polskiej tradycji, święta spędzamy z bliskimi dzieląc się swoim czasem i pysznym jedzeniem.…

Pozamiatane.pl
5 sposobów na piękny stół wielkanocny
Ciekawostki

5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy

26 marca 2018

5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy

1. Sztuka Cię szuka
Ożyw puste ściany jakimś obrazem, portretem. To dowód na to, że to jest Twoje, wymarzone przez Ciebie. Sprawia, że w tym miejscu znajduje się genius loci – duch miejsca.
Nasz protip – zleć wykonanie obrazów rodzinnych studentom ASP, albo uczniom plastyka. Będziesz miał coś prawdziwie Twojego. Przydadzą się też antykwariaty.

2. Jeden magiczny mebel – wszystko inne będzie pasować.
Pozwól sobie na chwilę ekstrawagancji. To nie musi być od razu wielka szafa gdańska, ale nawet stylowy podnóżek czy oldskulowy dywan – jedna dominanta może sprawić że mieszkanie będzie dużo dużo ciekawsze niż myślałeś

3. Wykonaj naprawdę głębokie oczyszczenie 
Dom, który jest naprawdę, naprawdę czysty, nie tylko wygląda czysto – jest czystszy. W powietrzu unosi się pewna lekkość, którą czuć od razu. Zapewne nie jesteś jedną z osób, które czerpią satysfakcję z pomysłu spędzenia weekendu na głębokim sprzątaniu domu, rozważ wynajęcie usługi sprzątania. Przekonaj się o tym, że twój dom nigdy wcześniej nie był tak posprzątany jak przez choćby pozamiatane.pl. Pamiętaj o regularności 🙂

4. Podziel się swoim domem ze zwierzakiem.
W naszej ekipie mamy fanów różnych zwierząt – Kasia ma ślicznego labradora, Kuba próbuje się dogadać ze swoim kotem norweskim leśnym, Marcin adoptował psa ze schroniska, a Paula hoduje urocze gryzonie. Każdy z pupili jest powodem, dla którego chce się wracać do domu.

5. Wypełnij go ludźmi, których kochasz
To chyba powinno być na pierwszym miejscu, ale podobno najlepiej się zapamiętuje ostatnie zdanie.

5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy

1. Sztuka Cię szuka Ożyw puste ściany jakimś obrazem, portretem. To dowód na to, że to jest Twoje, wymarzone…

Pozamiatane.pl
5 rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze piękniejszy
Jak sprzątać - praktyczne porady

8 małych sztuczek, czyli jak drobne rzeczy wywołują duży efekt

15 marca 2018

Chaos opanował Twoje domostwo? Spokojnie. Pomożemy, od tego jesteśmy. Poczytaj, jak w prosty sposób możesz zapanować nad bałaganem. 

8 małych sztuczek, czyli jak drobne rzeczy wywołują duży efekt

Kosz na rzeczy do prania z pokrywką.
Nie zdajecie sobie sprawy jaką to robi różnicę – nie tylko nie widać (i nie czuć) waszych ubrań, ale sam mebel w sobie staje się dużo bardziej atrakcyjny.

 

Pudełka do przechowywania
Możesz kupić, możesz zrobić ( i przy tym mieć mega frajdę) samemu. Nie dość, że zorganizujesz sobie miejsce, to jeszcze zyskasz atrakcyjny gadżet, który zupełnie nic nie kosztuje
Zabawne, że coś tak prostego jak schowek może mieć tak wielki wpływ na organizację Twojego miejsca. Pojemniki na płachty , pudełka na prezenty i inne urocze pojemniki nie tylko świetnie wyglądają – chowają wszystkie pamiątki i nie kosztują nic.

Spódnica to obicie!
Masz krzesło lub taboret, które wygląda średnio atrakcyjnie? Masz spódnicę która przeżyła już wiele? Połącz te rzeczy w jedno, otrzymasz krzesło z awangardowym obiciem, coś niezapomnianego

Meble z drzwiami, drzwi z rzeczami
Gdy tylko jest to możliwe, wybieraj meble, które mają drzwi – nie tylko lepiej organizują przestrzeń, ale także same drzwi w sobie mogą przechowywać rzeczy. Oczywiście rzecz nie dotyczy biblioteki.

Pozbądź się lub uporządkuj kable.
Kup organizer kabli – nie dość że sprawi, że żaden z kabli nie będzie się w magiczny sposób plątał to jeszcze sam w sobie jest dużo atrakcyjniejszy wizualnie niż 8 kabelków obok siebie 🙂

Składane łóżko
Tak, wiemy że powinieneś tam trzymać tylko pościel dla gości. Ale w sumie dlaczego? To też miejsce na zachowywanie porządku.

Haczyki na klucze
TO JEST TAK PROSTE. Ile razy szukałeś kluczy po kieszeniach, na szafkach, na stolikach. Stwórz w sobie nawyk odkładania kluczy na haczyk – zyskasz parę godzin rocznie

Torby próżniowe
Byłbyś zaskoczony, jak wiele możesz przechować pod łóżkiem lub w szafie, kiedy usuniesz tlen ze swoich rzeczy. Kup kilka próżniowych torem, aby przechowywać niewykorzystane ubrania i pościel, a zaoszczędzisz mnóstwo miejsca, chroniąc je przed pleśnią i roztoczami.

8 małych sztuczek, czyli jak drobne rzeczy wywołują duży efekt

Chaos opanował Twoje domostwo? Spokojnie. Pomożemy, od tego jesteśmy. Poczytaj, jak w prosty sposób możesz zapanować nad bałaganem.  Kosz na…

Pozamiatane.pl
8 małych sztuczek, czyli jak drobne rzeczy wywołują duży efekt