Zespół Pozamiatane.pl - wszystkie wpisy

Jak sprzątać - praktyczne porady

Praktyczne porady: Sprzątanie łazienki

14 czerwca 2016

Łazienka to prawdziwe siedlisko zarazków. Nie byle jakich, bo m.in. bakterii E-Coli, gronkowców, Salmonelli, a nawet wirusów zapalenia wątroby typu A. Aby sobie z nimi radzić, niezbędne jest utrzymywanie łazienki w czystości. Jest to mocno czasochłonne i wymaga sporego wysiłku, ale zdrowie jest najważniejsze. Zwłaszcza, gdy w domu przebywają dzieci.

Jak sprzątać łazienkę, aby uchronić się przed chorobami? Na pewno trzeba robić to regularnie i skupiać się nie tylko na większych powierzchniach, ale na każdym, nawet najmniejszym zakamarku. Bakterie bardzo lubią właśnie ukryte, wilgotne wnęki, gdzie mają idealne warunki do rozmnażania.

Kilka rad dotyczących sprzątania urządzeń sanitarnych:

  • Ubikacja: dokładnie wyczyść specjalistycznym środkiem chemicznym każdy element, koniecznie korzystając z gumowych rękawiczek, żeby uchronić skórę. Do mycia mocniejszych zabrudzeń warto użyć pumeksu. Środek muszli należy zalać środkiem dezynfekującym i pozostawić na kilka godzin. Na koniec odkazić szczotkę do mycia WC (którą powinno się wymieniać co 2-3 miesiące).
  • Umywalka i wanna: to ciepłe i wilgotne miejsca, licznie uczęszczane przez bakterie. Rdzę i kamień najlepiej usuną specjalne mleczka lub roztwory z kwaskiem cytrynowym i octem, a nawet cola. Krany trzeba doszorować najpierw płynami do mycia wszystkich powierzchni, potem sodą oczyszczoną, a na koniec płynem do mycia szyb, aby zapewnić ładny połysk.
  • Fugi i płytki: najpierw namoczyć je za pomocą mleczka do czyszczenia, bądź kwasku cytrynowego, a następnie dokładnie doszorować, korzystając np. ze zużytej szczoteczki do zębów. Na gorsze zabrudzenia przydatny będzie roztwór wody z octem.
  • Pamiętajmy również, aby regularnie odkażać akcesoria łazienkowe; takie jak ręczniki, lustro, mydelniczka, dywaniki czy oświetlenie.
  • Na koniec sprzątania nie zapomnijmy wszystkiego dokładnie osuszyć np. ręcznikami papierowymi.

Czytaj dalej…

Praktyczne porady: Sprzątanie łazienki

Łazienka to prawdziwe siedlisko zarazków. Nie byle jakich, bo m.in. bakterii E-Coli, gronkowców, Salmonelli, a nawet wirusów zapalenia wątroby…

Pozamiatane.pl
Praktyczne porady: Sprzątanie łazienki
Sprzątanie w domu

Sprzątanie – trudny temat, łatwe rozwiązania

9 czerwca 2016

Ład i porządek ceni każdy z nas. Nawet najwięksi bałaganiarze, dla których porozrzucane rzeczy to „twórczy chaos”, lubią od czasu do czasu zobaczyć poukładaną przestrzeń w swoim mieszkaniu. Z prozaiczną czynnością, jaką jest sprzątanie, często bywają jednak problemy. Pomijając brak zapału lub wiedzy praktycznej, często po prostu nie mamy czasu, aby się tym zająć.

Nie ma jednak co załamywać rąk. Lepiej po prostu pomyśleć, jak wszystko zorganizować, żeby usprawnić sobie domowe obowiązki. Właśnie takie podpowiedzi, ale też inne tematy, znajdziecie w najbliższym czasie na naszym blogu.

Perfekcyjne Panie domu powiedzą, że najważniejszy jest plan i systematyczność. Nie każdy jest jednak „perfekcyjny”, warto zatem pomyśleć o znalezieniu pomocy. A kto lepiej zadba o nasze mieszkanie, jeśli nie profesjonalni sprzątacze? W Warszawie i innych większych miastach można znaleźć oferty sprzątania mieszkań, świadczone przez wyspecjalizowane firmy z doświadczeniem i referencjami. Czy warto skorzystać z ich usług? Zdecydowanie TAK. Czytaj dalej…

Sprzątanie – trudny temat, łatwe rozwiązania

Ład i porządek ceni każdy z nas. Nawet najwięksi bałaganiarze, dla których porozrzucane rzeczy to „twórczy chaos”, lubią od…

Pozamiatane.pl
Sprzątanie – trudny temat, łatwe rozwiązania